II. ULUSLARARASI TASAVVUF BULUŞMASI

Ana SayfaII. ULUSLARARASI TASAVVUF BULUŞMASI

Utku (Fütüvvet)’nun Kişilik Geliştirmedeki Önemi Sempozyumu (12-18 Temmuz)

 

“Fütüvvet bir âlemdir, onun arzı iman, seması marifet, yıldızı hidayet, ayı muhabbet, bulutu akıl, yağmuru rahmet, bostanı edep, ağacı taat, meyvesi hikmettir.”

Ebu’l-Hasan Harakani

 

Bu sene, utku (fütüvvet) bilgesi olan Ebu’l-Hasan Harakani Hazretleri’ni ziyaret edeceğiz. Siz değerli misafirlerimizi, Bayraktepe yamaçlarında kurulu, Sarıçam ormanı içerisinde, tamamen doğayla barışık özgün mimari yapısıyla 2005 yılından bu yana hizmet veren Ekinata Grand Toprak Hotel’de ağırlayacağız… 2011 yılından bu yana Yükünç Vakfı için bir gelenek haline gelen Temmuz kamplarını bu yılda yapabilmenin mutluluğu içindeyiz. Tüm dünyanın geçtiği bu zorlu dönem de bir arada olabilmenin önemini hatırlayıp, birbirimizi anlayıp, kucaklayabilmenin, kardeşçe yaşayama bilincinin artmasını diliyoruz. Bizler birlikte güzeliz.

 Geçen sene ilkini düzenlediğimiz yurtiçi ve yurtdışından katılan çok kıymetli üstadların bir araya geldiği Konya’da gerçekleşen I. Uluslararası Tasavvuf Buluşması ve İçe Çekilim Kampı oldukça başarılı geçti. Bu yıl 12-18 Temmuz tarihlerinde, II. Uluslararası Tasavvuf Buluşması: Utku (Fütüvvet)‘nun Kişilik Geliştirmedeki Önemi Sempozyumunu çok değerli hocamız Sarafil Baba (Dr. Ziya İnayet Han)’nın önderliğinde Sarıkamış, KARS ’da düzenliyoruz.

Zaman zaman bir araya gelerek yaşamın içsel boyutunun farkındalığına yönelmemiz önemlidir. Dışsal dünya dikkatimizi öylesine cezbetmektedir ki, gözlerimizi kapatıp içeriye bakmayı unuturuz. Dışarıdaki dünya gözümüze oldukça büyük gözükse de içsel dünya çok daha büyüktür. İçsel dünyamızı temiz tutmak zorundayız. Çünkü dışarıdan edindiğimiz izlenimler, aldığımız imgeler içeride durmaktadır, içimize girmektedir.  Sürekli kalbimizi süpürmek, kalbimizde birikebilen tozları temizlemek çok önemlidir. Ruh beyaz bir tahta gibidir, ama yaşadıkça dünyanın izleriyle kaplanmaya başlar. Çok da geçmeden, kendimizi o bizi kaplayan izlerin bütünü olarak düşünmeye başlarız. Ancak, kim olduğumuz o izlerin öncesinde vardır. Geçici dünyanın izleri ve etkileşimleri çözüldükten sonra bu saf ruh yoluna devam edecektir. Dünyada yapabileceğimiz en iyi şey; ruhumuzu bu lekelerden temizlemek, arı tutmak, saydam tutmak ve yıkamaktır. Bu lekelerden bazıları insanların bize yaptığı veya bizim hakkımızda söylediği bazı şeylerdir ve içimizde yaşamaya devam ederler. Bu iz ve lekelerden bazıları da kendi yaptığımız veya söylediğimiz şeylerin izleridir. Kişinin kendisi, hoş olmayan, nazik olmayan bir şey söylemiş veya yapmışsa, ne kadar aşağılara doğru baskılamak istese de bu izler oradadır ve suçluluk hissi yaratır. İçimize dönmek ve kalbimizi temizlemek bunun için önemlidir.

Sizde içinize dönebilmek ve dış dünyadan uzaklaşmak isterseniz, bekliyoruz…

Lütfen ilgilenebileceğini düşündüğünüz yakınlarınızla da paylaşın…

 

Saygılarımızla,

Yükünç Vakfı Başkanı

Mehmet Kasım

 

 

ETKİNLİK

 

    TARİH

       
                         ÜCRET

 

T.C. Vatandaşı

TL olarak

T.C. Vatandaşı Olmayan

Euro olarak

II. Uluslararası Tasavvuf Buluşması: Utku (Fütüvvet) ‘nun Kişilik Geliştirmedeki Önemi Sempozyumu

  12-18 Temmuz

               1 000,00 TL

        345 €

 

 

 

KONAKLAMA

ODA KULLANIMI

             ÜCRET

TL

   EURO

 

 

EKİNATA GRAND TOPRAK HOTEL SARIKAMIŞ, KARS

(Tam Pansiyon)

 

TEK KİŞİLİK ODA

 

 

295,00 TL

 

    65 €

 

ÇİFT KİŞİLİK ODA

 

 

215,00 TL

 

   45 €

 

ÜÇ KİŞİLİK ODA

 

 

170,00 TL

 

  35 €

 

 

**Programı en kısa zamanda duyuracağız.

 


Paylaş