III. ULUSLARARASI TASAVVUF BULUŞMASI

Dillerin ve Dinlerin Şehri Mardin’de

RUHSAL DOSTLUK

8-11 Temmuz, 2020

Mardin, Venedik ve Kudüs’le birlikte dünya üzerinde tamamı SİT olan yapı dokusu bozulmamış üç kentten biridir. Tarihi İpek Yolu ve Verimli Mezopotamya Ovası üzerinde 12 bin yıldır çeşitli uygarlıklara kucak açmış, farklı mezhep, etnik grup ve geleneklere ev sahipliği yapmış bir dünya kentidir. Doğal Açıkhava müzesi görünümüyle UNESCO “ Dünya Kültürel Miras Listesi”ndedir. Dinlerin (İslamHristiyanlık ve Ezîdîlik) ve dillerin (TürkçeKürtçeArapça, Süryanice ve Ermenice) buluşma noktasıdır.

“I. Uluslararası Tasavvuf Buluşması ve İçe Çekilim Kampı (Konya, 2018)” ve “II. Uluslararası Tasavvuf Konferansı: Utku (Fütüvvet)‘nun Kişilik Geliştirmedeki Önemi Sempozyumunu (Sarıkamış/Kars, 2019)” çok değerli hocamız Sarafil Bawa (Dr. Ziya İnayet Han) önderliğinde yurtiçi ve yurtdışından gelen çok kıymetli hocalarımız ve siz değerli misafirlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik.

Bu sene, 8-11 Temmuz, 2020 tarihlerinde Mardin’de yine Dr. Ziya İnayet Han’ın önderliğinde yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirlerimizi ağırlayacağız. Birlikteliğimiz sırasında atalarımızdan miras aldığımız içsel zenginliğimizi tecrübe ederken, “Habibullah” olarak bilinen Hz. İbrahim (as)'ın bizlere bıraktığı mirası kutlayacak ve Mardin tarihinin zenginliğini keşfetme fırsatımız olacak.

Dr. Ziya İnayet Han’ın katılımıyla 12-17 Temmuz, 2020 tarihinde ise sırayla Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır gezimiz olacaktır.

Gezi programı: MARDİN: Dara Antik Kenti, Mor Behram Kırklar Kilisesi Kadim Süryani Kırklar Kilisesi, Mor Gabriel Manastırı, Deyrulzeferan Manastırı, Ulu Camii, Kasımiye Medresesi, Zinciriye (Sultan İsa) Medresesi, ŞANLIURFA: Şuayb Şehri, Soğmatar Antik Kenti, Harran, Hz. Eyyüp Makam Türbesi ve Köyü, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara ve Dergâh Cami, Halil-ür Rahman (Balıklıgöl) ve Aynzeliha Gölü, Deyr-i Mesih (İsa Kilisesi), Göbeklitepe, ADIYAMAN: Nemrut Dağı, Üzeyir Peygamber Türbesi, Safvan B. Muattal (Ra), DİYARBAKIR: Şehir Surları ve Hevsel Bahçeleri, Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare, Eğil (Peygamber Türbeleri), Yuhanna İncilin yazıldığı mağara, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, Hz. Süleyman Camii ve 27 Sahabe Türbesi.

Ayrıntılı bilgi için; www.bilmen.com.tr sitesinin etkinlikler bölümünü ziyaret ediniz.

Lütfen ilgilenebileceğini düşündüğünüz yakınlarınızla da paylaşın…


Paylaş